Jak znaleźć adwokata rozwodowego?

6 lipca 2010Bez kategorii Standard

Rozwód często bywa traumatycznym przeżyciem. Dobry prawnik może stanowić ogromne wsparcie, więc wybór nie może być przypadkowy. Brak doświadczonego, a zarazem wyspecjalizowanego adwokata sprawia, że niejedna osoba nie ma odwagi walczyć o swoje prawa. Działanie pod wpływem nerwów i emocji nie jest korzystne. Mając przy swoim boku eksperta można mieć pewność, że sprawa rozwodowa przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy z różnych powodów obawiają się niesprawiedliwego wyroku sądu (dotyczącego np. podziału wspólnego majątku).

Czy warto postawić na początkującego prawnika?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy od tego, jak złożona jest dana sprawa. W niektórych przypadkach doświadczenie odgrywa bardzo ważną rolę. Może jednak okazać się, że początkujący adwokat rozwodowy posiada świeże spojrzenie na wiele kwestii – jest to szczególnie ważne dla młodego pokolenia, których punkt widzenia zwykle jest nieco inny. Najważniejsze jest to, aby komunikacja na linii klient-adwokat przebiegała bez zarzutu.

Jak wybrać odpowiednią kancelarię adwokacką?

Wybierając kancelarię adwokacką dobrze jest zapoznać się z opiniami znalezionymi w sieci. Mogą one stanowić wsparcia podczas podejmowania decyzji, jednak nie powinny być czynnikiem determinującym do wyboru adwokata rozwodowego. Nie zaszkodzi poprosić o rekomendacje znajomych, których można obdarzyć zaufaniem.

Czy warto umówić się na konsultację z adwokatem?

Nie ma konieczności podejmowania decyzji o współpracy z prawnikiem „w ciemno”. Pierwsza wizyta w kancelarii wcale nie jest równoznaczna z powierzeniem sprawy. Konsultacja to idealna okazja do tego, aby sprawdzić, czy dany fachowiec spełnia nasze oczekiwania. Nierzadko już podczas pierwszej rozmowy wiemy, że nie będziemy w stanie przekazać danej osobie intymnych szczegółów pożycia małżeńskiego. Rozwód bardzo często wymaga poruszenia wstydliwych oraz niewygodnych tematów.