Gdzie najlepiej sprzedać nieużywany samochód?

5 lipca 2010Bez kategorii Standard

Sprzedaż niedziałającego, starego pojazdu może niekiedy przysporzyć nam niemałych problemów. Nie zawsze będzie nam łatwo znaleźć kupca na nasz pojazd – kupujący coraz częściej wybierają nowe samochody czy motocykle, omijając szerokim łukiem leciwe eksponaty. Jeżeli chcemy szybko i bezpiecznie pozbyć się naszego pojazdu, dobrym pomysłem może okazać się jego sprzedaż do skupu złomu

Dlaczego warto sprzedać samochód na złom?

Sprzedaż pojazdu na złom do miliomet.pl to czasami jedyne rozsądne rozwiązanie. Stan niektórych samochodów powypadkowych czy na przykład tych z poważnymi usterkami sprawia, że nie opłaca się ich remontować. Także samochody bardzo stare, użytkowane przez wiele lat, często nie nadają się do remontu i naprawy. Problematycznym może okazać się także rozmontowywanie pojazdu i osobna sprzedaż najbardziej wartościowych części. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem może okazać się sprzedaż pojazdu na złom. Warto podkreślić, że praktycznie każdy skup złomu oferuje nam między innymi:

– bezpłatną wycenę pojazdu
– szybkie i bezproblemowe sfinalizowanie transakcji
– zapłatę od ręki w gotówce
– załatwienie wszystkich formalności związanych z kasacją pojazdu

Dodatkowo, skupy przyjmują większość pojazdów, bez względu na ich stan techniczny, markę czy rocznik – dzięki temu łatwiej jest pozbyć się nawet bardzo starego czy mocno zniszczonego samochodu.

Jak wybrać najlepszy skup złomu?

Wybierając skup, do którego sprzedamy nasz samochód warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych szczegółów. Po pierwsze, czy wybrany przez nas serwis posiada dobre opinie – renomowane serwisy zagwarantują nie tylko szybki przebieg transakcji, ale także jej bezpieczeństwo. Przed sprzedażą warto również porównać ceny oferowane przez skupy, tak aby wybrać ten oferujący najbardziej korzystne warunki. Ponadto, każdy dobrej jakości skup zaoferuje nam bezpłatny odbiór naszego pojazdu, a także jego szybką i fachową wycenę. Dobry skup poznamy także po tym jak traktuje swoich klientów – profesjonalna obsługa i troska o dobro klienta to fundamenty idealnego serwisu.