Dlaczego Liebherr?

8 lipca 2010Ciekawostki Standard

Liebherr to światowy lider produkujący ciężkie maszyny na potrzeby przemysłu budowlanego i górniczego. Dostarcza także silniki dla Aibusa

Co oferuje firma Liebherr?

Liebherr zostało założone w Niemczech jako firma rodzinna. Wraz z upływem czasu firma dynamicznie się rozwijała i obecnie jest światowym koncernem z siedzibą w Szwajcarii. Nadal zarządzana jest przez potomków założyciela, Hansa Libherra.

Historia firmy zaczęła się od produkcji dużych dużych żurawi budowlanych. Z begiem czasu oferta została powiększona o:

– koparki,
– wywrotki,
– betoniarki,
– maszyny dla górnictwa.

Liebherr specjalizuje się przede wszystkim w produkcji ciężkiego sprzętu, niewątpliwie jest liderem na rynku producentów największych pojazdów.

Obecnie Liebherr produkuje także chłodziarki i zamrażarki do zastosowań profesjonalnych i dla gospodarstw domowych.

Czym wyróżniają się silniki Liebherr?

Naprawa Silników Liebherr to nowoczesne jednostki montowane w najcięższych maszynach budowlanych i górniczych. Dzięki zastosowaniu układu wtryskowego Cummis oraz nowoczesnego oprogramowania, silniki przystosowane są do pracy na różnego rodzaju obrotach, nawet tych najwyższych. Nie ma to wpływu na jakość pracy silnika i jego żywotność.

W silnikach Liebherr zastosowano technologię TIER4, dzięki temu emitują one znacznie mniej spalin i są bardziej przyjazne dla środowiska, ich praca jest także znacznie cichsza.

A co w razie awarii?

Choć silniki Liebherr wykazują się długą żywotnością, to ze względu na intensywną eksploatację i trudne warunki pracy (kurz, obciążenia), mogą ulec awarii. W zależności od rodzaju usterki można zdecydować się na remont silnika z użyciem części oryginalnych, zamienników lub na kupno silnika używanego. W każdym wypadku konieczne jest sprawdzenie kosztów każdego z tych rozwiązań.

W przypadku konieczności regeneracji silnika zawsze koniecznie trzeba wybrać serwis, który specjalizuje się w naprawie tak dużych silników oraz dysponuje odpowiednim sprzętem diagnostycznym i częściami zamiennymi. W przeciwnym wypadku naprawa może trwać bardzo długo i zakończyć się porażką.

Dobrym sposobem na przedłużenie pracy silników jest dokonywanie okresowych przeglądów, usuwanie drobnych usterek jest znacznie tańsze, niż generalny remont silnika.