Jak znaleźć kancelarię prawną?

11 lipca 2010Ciekawostki Standard

Wiele osób stawiało się kiedyś w sądzie. Część z nich była stroną oskarżoną i nieraz potrzebowała pomocy adwokata. Usługi prawnicze w Polsce i na całym świecie sprawują różnorakie kancelarie adwokackie. Ale jakie biuro wybrać, by móc spać spokojnie? Sugerując się reklamą czy faktami? Odpowiedź wydaje się prosta… ale czy na pewno? Dowiedz się tego i przeczytaj ten artykuł.

Czy łatwo będzie ją znaleźć w moim mieście?

Nawet w mniejszych miasteczkach istnieją najróżniejsze kancelarie prawne. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że banery reklamowe jednych zakładów zakrywają ogłoszenia drugich. Teoretycznie więc znalezienie kancelarii nie powinno być trudne. Schody zaczynają się, gdy przebieramy całe te sterty ogłoszeń, zapewnień i gwarancji. Istnieje jednak kilka kryteriów i sposobów, które uratują nas z tego ucisku. Po pierwsze, nie wolno korzystać z usług specjalistów, którzy uważają, że opanowali wszystkie regulacje prawne – istnieje ich tyle, że w praktyce zaznajomienie się z każdymi ustawami i dokumentami staje się niemożliwe. W takim razie, jeśli potrzebujemy doradztwa w sprawie kredytów, korzystajmy z takiej kancelarii, która zajmuje się kredytami właśnie.

Czym się kierować w doborze kancelarii?

Przede wszystkim kancelaria adwokacka wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów, dba o ich dobro i zadowolenie ze zleconych przez nich usług. Podejście kancelarii do człowieka jest bardzo ważne. Przy wyborze można się też kierować opiniami i poleceniami, krążącymi po internecie. Niejedno biuro ma swoją wirtualną siedzibę.

Czego należy oczekiwać po pracy kancelarii adwokackiej?

Praca adwokata ma swoje zobowiązania i pewnego rodzaju obowiązki, czyli minima, które koniecznie musi spełniać. By mieć pewność, że wybraliśmy odpowiednią propozycję, sprawdzajmy, czy spełnia ona poniższe warunki:

– specjalizacja w jednym nurcie prawa,
– solidność,
– w razie konieczności stawienia się w sądzie jak najlepsza argumentacja niewinności pozwanego,
– uczciwe, ale niekoniecznie tanie stawki (nie oznacza to jednak, że można dawać wysokie kwoty biurowi, które nie stara się dogodzić klientowi.

W każdym osobnym przypadku nieścisłości prawne lub oskarżenia wpływają na specjalny charakter danego problemu, jednak powyższe metody to dość uniwersalny sposób, by rzetelna kancelaria adwokacka stanęła przed nami otworem.