Sprzątanie osiedli

Niegdyś to w gestii spółdzielni mieszkaniowych leżało sprzątanie osiedli należących do nich. To spółdzielnie zatrudniały sprzątaczki, które od rana wyruszały w podległy sobie teren i działały na rzecz porządku i czystości na klatkach schodowych i przed blokami.

Dziś powstaje coraz więcej firm trudniących się kompleksowym sprzątaniem osiedli. Są one wynajmowane przez spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty, zarządców budynków komercyjnych. Sprzątanie osiedli powierzone takiej firmie to dobry wybór. Praca w firmie sprzątającej jest z pewnością świetnie zorganizowana, a zarządców osiedli już nic nie interesuje i mogą oni się skupić na innych zadaniach, np. koniecznych remontach.

Na pewno też i wymagania wobec takiej firmy są spore. Rosnąca stale konkurencja doprowadziła do coraz szerszej oferty firm świadczących usługi porządkowe. Sprzątanie osiedli nie ogranicza się tylko do utrzymywania czystości na klatkach schodowych czy zamiatania chodników. Dzisiaj jest to także sprzątanie na parkingach osiedlowych, odśnieżanie terenu, zakładanie trawników, dbanie o zieleń.